Поради

Двері у ванну кімнату. Як обрати та які ?

Ванна та санвузол – дві частини квартири, які вимагають особливої уваги при оздобленні. Їм властива підвищена вологість, перепади температури, часті проблеми з вентиляцією та, як правило, невеликий простір. Від цих нюансів і потрібно відштовхуватися при доборі матеріалів та оздоблювальних елементів. Як правильно і які краще вибрати міжкімнатні двері для ванної кімнати? Давайте розберемося.

Матеріали

Вирішуючи, які міжкімнатні двері краще вибрати для ванної, багато хто в першу чергу дивиться на оформлення. Багато в чому те, як виріб буде виглядати, залежить від обраного матеріалу: погодьтеся, натуральний шпон візуально досить сильно відрізняється від ПВХ-плівки з принтом.

Майже всі конструкції умовно можна поділити на два типи – з додатковим покриттям і без. До другого варіанта відноситься масив – з покриття на ньому тільки лак або фарба. Дуже рідко його покривають ще, оскільки натуральні масивні двері цінують за їх природний малюнок. Однак для ванних кімнат він має масу мінусів:

  • вимагає міцної дорогої фурнітури та обрамлення – через високу вагу;
  • при поганій вентиляції та неякісному покритті може розбухнути, а якщо деревина до того ж була погано висушена, її може повести;
  • ідеальний контейнер для зростання плісняви.

Якщо дозволяє розмір приміщення, там налаштована відмінна витяжка, матеріал добре оброблений, то двері для ванної з масиву стануть справжньою окрасою будинку. І тут матеріальні вкладення повністю виправдають себе.

Давайте поговоримо про матеріали, популярні для виробництва дверей, у контексті використання в «мокрих зонах».

МДФ

Пресована подрібнена тирса (нерідко із застосуванням нешкідливих смол) в плитах – недорогий і «довгограючий» матеріал для виготовлення різних конструкцій, у тому числі і дверей. У випадку з ванною головною умовою є надійна герметизація площин і швів з’єднання, щоб всередину не потрапляла волога, навіть у вигляді пари. Це реалізовано за допомогою полімерних покриттів, так і при якісній ізоляції швів при шпонуванні.

Коробка з масивних дощок

Ще один варіант основи – дверна коробка, зібрана з брусків або дощок масиву та заповнена різними наповнювачами для звукоізоляції, утеплення (наприклад, гофрокартон). Як правило, використовується сосна – вона легка, м’яка, добре склеюється, її складно надмірно пересушити. Плюси таких конструкцій – мала вага (відповідно, нижче за вимоги до фурнітури, зокрема, петлі), нижча ціна та сумісність з різними покриттями. Мінуси – при неакуратному склеюванні конструкція може деформуватися.

Особняком стоять вироби з рідкісних матеріалів – наприклад, із загартованого скла. Причина рідкості – дорогий матеріал та вимоги до дизайну інтер’єру: такі двері добре виглядатимуть у футуристичних та мінімалістичних напрямках, а ось для більшості класичних стилів вони чужорідні.

Варіанти покриттів

Коротко розповімо про можливі варіанти зовнішніх дверей.

  • Плівка ПВХ – колоризована плівка, якою під високою температурою обертається дверне полотно. Може бути будь-якого кольору, наприклад, зображати натуральний рисунок деревини. Це найбюджетніший варіант, однак і тут є дорожчі моделі – зі скляними вставками та рельєфом під дерево.
  • Ламінат – на перший погляд, слабко відрізняється від плівки, але саме покриття більш щільне.
  • Натуральний шпон – тонкі пластини цінних порід деревини, що наклеюються на основу (панель МДФ або каркас, у якого додані площини з фанери). На дотик це натуральне дерево, але значно легше за цілісний масив. Щоправда, через використання цінної деревини це найдорожчий варіант.
  • Екошпон – бюджетна альтернатива натуральному шпону: відходи деревообробки (тирса, волокна) склеюються нетоксичними смолами в пластинки, якими так само облицьовується каркас. Якщо виробник не економить на барвниках та виробничому процесі, то такий матеріал не відразу можна викрити у ненатуральності.

Що з цього найкраще підходить для ванної кімнати? На наш погляд, плівка та ламінат, при гарній вентиляції – екошпон та з якісним натуральним шпонуванням. Важлива умова – якісне проклеювання швів, щоб від вологості по площині не пішли бульбашки, а пластинки не почали відходити.

Спосіб відкривання

Коротко розповімо про оптимальні способи відкриття. Основне завдання дверей для ванної – не випускати в житлове приміщення ліній пар і вологу, а також зберігати усамітнення людини, що знаходиться в ній. Тому найбільш підходящими вважаємо:

  • класичні розстібні;
  • роторні – використовуються рідко, оскільки вони складна установка;
  • приховані розстібні – якщо у приміщення витончений дизайн, що не передбачає наявності зайвих дверей.

Розсувні двері-купе не підходять для більшості планувань, тому що вимагають великого простору.

На що ще звернути увагу при доборі

Як правильно вибрати двері у ванну кімнату? Керуйтеся здоровим глуздом:

  • якісна фурнітура – на відміну від інших міжкімнатних, двері у ванну зачиняються протягом дня частіше, особливо якщо вони поєднані з санвузлом;
  • чим гірша вентиляція, тим менше в полотні має бути пір для плісняви та можливостей деформації – але краще забезпечте хороший повітрообмін;
  • орієнтуйтеся на решту інтер’єру приміщення, з якого потрапляєте у ванну;
  • для більшості планувань підходять невеликі двері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *