Регулювання пластикових вікон власноруч

Широке використання металопластикових вікон зумовлено цілою низкою їхніх переваг. Однак для продовження терміну служби цієї зручної, хоч і недешевої конструкції, слід дотримуватися певних рекомендацій. Своєчасне технічне обслуговування системи значно підвищить довговічність вікон і дозволить їм краще виконувати свої функції. Так, найчастіше існує потреба в регулюванні вікон. Його здійснюють у таких випадках:

  • затирання однієї або кількох стулок;
  • нещільне прилягання стулок до віконної рами;
  • зміна сезону.

Найголовніше, що з регулюванням вікон можна впоратися цілком самостійно, без допомоги спеціаліста. Для цього вам знадобиться мінімальний набір інструментів, який або є вдома, або його можна придбати у будівельному магазині: ключі-«зірочки», шестигранники, викрутки, плоскогубці.

Регулювання пластикового вікна відео:

 

Інколи також потрібно зміцнити конструкцію з боку навісів. У цьому випадку діють інакше. Якщо ваше вікно рухається лише по вертикальній осі, достатньо підкрутити регулювальний гвинт на нижній завісі. Якщо ж у конструкції вікна передбачено зимове провітрювання, потрібні додаткові маніпуляції з верхньою завісою.

Для цього дотримуйтесь такої інструкції:

  • Відчиніть вікно.
  • Поверніть ручку в положення провітрювання. Для цього вам потрібно зімітувати закривання вікна, натиснувши на відповідний блокатор.
  • Для підсилення прилягання прокрутіть регулювальний гвинт кілька разів за годинниковою стрілкою, а для послаблення системи – проти.

Тож, як бачите, регулювання пластикових вікон власноруч – завдання, під силу кожному, і яке вимагає лише акуратності та невеликого набору інструментів.