Причини утворення конденсату на вікнах

Кожна господиня, напевно, помічала, що в зимовий період вікна пітніють частіше, ніж у літній. Також цей процес стає інтенсивнішим, коли в квартирі багато людей або коли на плиті вариться суп. Усе це не прості збіги, а закономірності, які пояснює шкільний курс фізики. Так, волога утворюється, коли в атмосфері долається так звана «точка роси». Конденсується волога на найхолоднішій поверхні, якою взимку і є ваш склопакет. Аналогічний процес можна спостерігати влітку на посуді з льодяними напоями – на ньому також «виступає піт».

Фізика цього процесу полягає в конденсації вологи з навколишнього середовища. У повітрі завжди знаходяться молекули води. Вони утворюються під час дихання (за добу людина видихає більш як два літри води), з випаровувань під час миття посуду або пари в процесі приготування їжі. «Точка роси» змінюється залежно від температури повітря в приміщенні. Чим холодніше в кімнаті, тим менше потрібно пари для появи крапель вологи. Інакше кажучи, у вогкому і прохолодному приміщенні утворення конденсату неминуче, тоді як у сухих і теплих умовах цього можна уникнути чи не зі 100% гарантією.  

Запотівання вікон – загроза здоров’ю

osteklenie-kottedzhej

На жаль, запотівання вікон не тільки і не стільки естетична проблема. Цей факт сигналізує про нездоровий мікроклімат у квартирі та про можливі проблеми зі здоров’ям рідних у майбутньому.

Герметична конструкція металопластикових вікон зберігає тепло, але водночас і вологу, перешкоджаючи її випаровуванню назовні. Надмірна волога – чудове середовище для появи грибків і плісняви. Чорні плями на укосах свідчать про погану вентиляцію в будинку і потребу негайно та ретельно очистити всі поверхні.

Згідно з рекомендаціями МОЗ України, оптимальна вологість повітря у приміщенні має становити близько 40%, а температура – 20-22°С. За таких умов випадіння конденсату стає неможливим.

 Способи боротьби із запотіванням

Як ми вже зрозуміли з вищесказаного, причина запотівання пластикових вікон полягає в надмірній вологості. Звідси висновок: варто зменшити рівень вологості в приміщенні – і утворення конденсату припиниться. Цього можна досягти кількома способами.

Перший і найпростіший метод створення здорового мікроклімату – це регулярне провітрювання. Відчиняйте вікна під час приготування їжі, для зимового провітрювання  перед сном або коли ненадовго йдете з дому, і вам вдасться не лише уникнути конденсату на склі, але й покращити стан своєї шкіри.

Не варто забувати і про центральну вентиляцію. Спеціалісти стверджують, що в більшості випадків причиною високої вологості є засмічена вентиляційна система будівлі. Перевірити її функціональність можна за допомогою запаленого сірника, піднесеного до вхідного отвору.  Якщо полум’я схиляється в бік шахти, все гаразд; якщо ж залишається нерухомим, час бити на сполох.

Крім того, під час опалювального сезону не затуляйте щільними шторами радіатори опалювання.

Додатково можна встановити кухонну витяжку, а в решті кімнат – спеціальний пристрій для видалення вологи. Такий підхід дозволить комплексно вирішити проблему без значних фінансових витрат.